• Zapojenie detí do výtvarnej súťaže "Vesmír očami detí". (2023/2024)

• Zapojenie detí do výtvarnej súťaže "Žitnoostrovské pastelky". (2023/2024)

• Vidienčanova Habovka (2023/2024)

• Naše predškoláčky Ninka Ďurišová a Natálka Kobolková sa dňa 13.3.2024 zúčastnili celoštátnej súťaže Vidiečanová Habovka. Vidiečanová Habovka je celoštátna postupová súťaž a prehliadka hudobného folklóru detí a dospelých. Súťaž je vrcholným podujatím svojho druhu na Slovensku a uskutočňuje sa od roku 1976.  Hlavným cieľom súťaže je podporovať a rozvíjať poznanie hudobného folklóru Slovenska, vzťah k tradičnej ľudovej kultúre a objavovať nové spevácke a muzikantské talenty v oblasti interpretácie ľudovej hudby.

Dievčatá reprezentovali našu škôlku pásmom – Malé kraviarky. Zazneli piesne, ktoré sa spievali pri pasení kráv. Všetky piesne dievčatá interpretovali v kysuckom nárečí,  čo ocenila aj porota.  S týmto súťažným číslom získali strieborné pásmo. (2.miesto) Gratulujeme!

• Jazýček Môj, ohýbaj sa! (2023/2024)

• Gratulujeme Martinkovi Hermanovi za krásne 2️⃣.miesto v recitačnej súťaži "Jazýček môj, ohýbaj sa!", ktorá sa uskutočnila v Kysuckej knižnici v Čadci. Našu materskú školu reprezentovala krásnou básňou aj Ninka Ďurišová. Tešíme sa z nášho úspechu, keďže konkurencia bola naozaj veľká. ❤️

• Vianočná pohľadnica s Kačičkou - výtvarná súťaž 2023/2024

• Spevácka súťaž v Kysuckej knižnici v Čadci (2023/2024)

• Dnes naša talentovaná Ninka Ďurišová reprezentovala materskú školu v speváckej súťaži "O zlatý hrebienok Enrika Kokoríka", ktorú organizovala Kysucká knižnica v Čadci. Z účasti sa veľmi tešíme a veríme, že svoj talent bude "polievať", aby mohol ďalej rásť a rozvíjať sa. ❤️

• 2. miesto v súťaži organizovanej SSE

• Získali sme krásne 2. miesto v edukačnej súťaži zameranej na šetrenie energiou a tým vyhrávame 3000€!(2022/2023)

• Práce ocenené komisiou - Hasič pretekár

• Zástupcovia Územnej organizácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany Čadca a zástupca Dobrovoľného hasičského zboru Olešná odovzdali našim deťom ocenenia v regionálnej výtvarnej súťaži s názvom "Hasič pretekár". (2022/2023)

GRATULUJEME!

Ocenenie získali:

✳️Laurinka Čagalová - 3. trieda

✳️Aďko Lokša - 3. trieda

✳️Samko Kobolka - 2. trieda

✳️Stelka Trnková - 2. trieda

✳️Lucka Kotásková - 2. trieda

• 1. MIESTO za kolektívnu prácu v súťaži "JA A DIVADLO"

• 🥇Naši predškoláci získali 1️⃣. MIESTO za kolektívnu prácu vo výtvarnej súťaži s názvom "JA A DIVADLO", ktorá bola vyhlásená pri príležitosti 55. výročia Palárikovej Rakovej. 🥇 (2022/2023)

Našim šikovníkom srdečne gratulujeme!

Autori:

✴️Lucka Kotásková

✴️Emka Pitoňáková

✴️Adamko Rybička

✴️Riško Vlček

✴️Mirko Zahatlan

✴️Dáriusko Šmahaj

✴️Sebko Trnka

✴️Stelka Trnková

• Môj rozprávkový svet

• Srdečne blahoželáme našim predškolákom Stelke Trnkovej a Dáriuskovi Šmahajovi za ocenené práce vo výtvarnej súťaži pre deti materských škôl s názvom "Môj rozprávkový svet", ktorú zorganizovala Kysucká knižnica v Čadci. 👍

Práce našich šikovníkov sú súčasťou výstavy v priestore Úseku pre deti a mládež v Kysuckej knižnici v Čadci. Medzi vystavenými prácami sú aj práce ďalších našich detí a to Vikinky Comorkovej a Mirka Zahatlana. (2022/2023)