• 2% Z DANE

pomôžte nám skvalitniť výchovno - vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane. Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%. Finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie výchovno - vzdelávacieho procesu na škole či skvalitnenie vybavenia školy.Potrebné tlačivá nájdete v prílohách alebo u nás na každej triede.

Ďakujeme!

• MERANIE ZRAKU V MŠ

• Dnes v našej MŠ prebehlo bezplatné meranie zraku. Zdravé oči už v škôlke je program s celoslovenským pokrytím zameraný na preventívne merania zraku v materských školách. Skríningové merania zrakových parametrov sa realizuje deťom od 3 do 6 rokov bezdotykovo autorefraktometrom, ktorý dokáže s vysokou mierou spoľahlivosti odhaliť existujúce alebo začínajúce vývinové poruchy zraku. Práve včasné diagnostikovanie týchto porúch je kľúčové pre ich korekciu či úplné vyliečenie.

• Fašiangy, Turíce

• Dňa 25.1.2024 (štvrtok) našu škôlku navštívila pani Marta Pažická spolu so svojimi kolegami. Predstavili nám hudobno – výchovný projekt  Fašiangy. Priblížili nám tradičné folklórne zvyky. Oboznámili nás so zvyklosťami, ktoré sa v mnohých regiónoch dodržujú dodnes (kroje, práca, zábava, spolužitie v rodine, trávenie voľného času, pečenie závinov, usporadúvanie sprievodov a maškár symbolizujúcich silu a plodnosť). Nechýbala ani tradičná fašiangová zábava a interaktívne zapojenie detí do hier a tancov.

• Naša zbierka pečiva ❤️

• Chceme týmto veľmi poďakovať všetkým, ktorí akoukoľvek časťou prispeli k našej zbierke pre zvieratká na farme. Vážime si, že sa s nami podieľate na týchto aktivitách, a tým vediete svoje deti k dobročinnosti, láske i správnej starostlivosti o zvieratá. ĎAKUJEME! ❤️

• Kulturníček - Zvyky a tradície na Vianoce

• Dňa 14.12.2023 k nám zavítal Kulturníček z Kysuckého kulturného strediska v Čadci a aj FSk Svrčinka zo Svrčinovca. Deťom priblížili zvyky a tradície na Kysuciach. Oboznámili ich so zvykmi na sv.Katarínu, Ondreja, Barboru, Mikuláša, Luciu.... Deti tak mohli viacej spoznať vianočné dni a ich význam. Ďalej si deti vyskúšali aj páranie peria a vinšovanie. Na záver si s deťmi zaspievali pieseň- Narodil se Ježišek, ušime mu kožušek.

Ďakujeme za návštevu a tešíme sa nabudúce.

• Spevácka súťaž v Kysuckej knižnici v Čadci

• Dnes naša talentovaná Ninka Ďurišová reprezentovala materskú školu v speváckej súťaži "O zlatý hrebienok Enrika Kokoríka", ktorú organizovala Kysucká knižnica v Čadci. Z účasti sa veľmi tešíme a veríme, že svoj talent bude "polievať", aby mohol ďalej rásť a rozvíjať sa. ❤️

• Deň materských škôl 🎲🧸

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň materských škôl 🎲🧸.

Tento významný deň sme oslávili s veľkou parádou. Hudby a tanca bolo celý deň dosť, ale aby toho nebolo málo, našich drobcov sme namaľovali podľa ich požiadaviek. Musíme priznať, celkom sme sa aj zapotili, ale čo by sme pre naše deti neurobili. A tu sú.. ❤️ Práve 4. novembra 1829 bola na Slovensku otvorená prvá detská opatrovňa v Banskej Bystrici. Jej zakladateľkou bola Mária Terézia Brunswinská. ,, TIETO MALÉ DETI TAK VYUČUJÚ, ŽE ANI NEVEDIA, ŽE SA UČILI, A CELÝ ČAS TRÁVIA TAK, ŽE SI MYSLIA, ŽE SA LEN HRALI. "

• Divadlo Lienka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadlo Lienka.

Dnes sme v našej materskej škole privítali divadlo Lienka s predstavením Neuctivý princ. S nadšením sme očakávali, aký osud princa čaká a ako si poradí s kliadbou, ktorú naňho uvrhol čarodejník. Deti si na záver mali možnosť bábky popozerať a odfotiť sa s nimi na pamiatku. Účinkujúcich v závere odmenili veľkým potleskom a obrovským ĎAKUJEM ❤️

• Zdravé zúbky

• "Kto chce zdravé zúbky mať, musí si ich umývať!"

Dňa 12.10. 2023 k nám zavítala návšteva z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Čadci, ktorá deťom vysvetlila a ukázala ako by sme sa mali starať o svoje zúbky aby sme ich mali stále čisté a pekne biele. Prednáška sa uskutočnila vo všetkých 3 triedach.