• Deň matiek

• Srdečne Vás pozývame na oslavu DŇA MATIEK, ktorý sa uskutoční 12.5.2024, t.j. budúcu nedeľu o 15:00 v KD Olešná. Môžete sa tešiť na vystúpenia Vašich detí, ktoré už netrpezlivo čakajú na tento významný deň. ❤️

• Vážení rodičia!

Počas letných prázdnin bude Materská škola Olešná 618 otvorená v mesiaci JÚL v termíne od 1.7.2024 do 12.7.2024.

Od 15.7.2024 do 31.7.2024 a v mesiaci AUGUST bude prevádzka MŠ PRERUŠENÁ.

Zisťovanie záujmu rodičov o MŠ prebehne v mesiaci MÁJ.

• DEŇ ZEME

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ ZEME.

Keďže nám počasie konečne prialo, prispeli sme svojou trochou a oslávili sme DEŇ ZEME zbieraním odpadu. 💚🌏

• Získali sme 3000€ v grantovom programe!

• Na záver veľkonočných prázdnin Vám chceme s radosťou oznámiť, že naša materská škola bola úspešná v grantovom programe "Technické kutiky 2024", ktorý vyhlásila Nadácia KIA. Náš projekt získal 3000 € na podporu technického vzdelávania v materskej škole.

Finančné prostriedky budú cielene využité na rozvoj manuálnych zručností, podporu motorického vyvinu detí, technického myslenia a tvorivosti detí v predškolskom veku.

• Vynášanie Moreny

• „Morena, Morena, obi si kolená.

Prichystáme ťa, odejeme ťa,

zapálime ťa, zhodíme ťa.

Vo vode ťa utopíme

takto ťa odprevadíme.

Nech rozkvitne zelený háj

a nech príde krásna jar.“

Aj v našej škôlke sa dodržiavajú tradície. Vo štvrtok 21.3.2024  sme sa s našimi najmenšími rozlúčili so zimou. Vyniesli sme Morenu, ktorá bola symbolom zimy a privítali sme jar.

• Vidiečanová Habovka

• Naše predškoláčky Ninka Ďurišová a Natálka Kobolková sa dňa 13.3.2024 zúčastnili celoštátnej súťaže Vidiečanová Habovka. Vidiečanová Habovka je celoštátna postupová súťaž a prehliadka hudobného folklóru detí a dospelých. Súťaž je vrcholným podujatím svojho druhu na Slovensku a uskutočňuje sa od roku 1976.  Hlavným cieľom súťaže je podporovať a rozvíjať poznanie hudobného folklóru Slovenska, vzťah k tradičnej ľudovej kultúre a objavovať nové spevácke a muzikantské talenty v oblasti interpretácie ľudovej hudby.

Dievčatá reprezentovali našu škôlku pásmom – Malé kraviarky. Zazneli piesne, ktoré sa spievali pri pasení kráv. Všetky piesne dievčatá interpretovali v kysuckom nárečí,  čo ocenila aj porota.  S týmto súťažným číslom získali strieborné pásmo. (2.miesto) Gratulujeme!

• Recitačná súťaž "Jazýček môj, ohýbaj sa!"

• Gratulujeme Martinkovi Hermanovi za krásne 2️⃣.miesto v recitačnej súťaži "Jazýček môj, ohýbaj sa!", ktorá sa uskutočnila v Kysuckej knižnici v Čadci. Našu materskú školu reprezentovala krásnou básňou aj Ninka Ďurišová. Tešíme sa z nášho úspechu, keďže konkurencia bola naozaj veľká. ❤️

• PROFESIE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album PROFESIE.

Keďže máme tento týždeň tému "PROFESIE", rozhodli sme sa navštíviť čo najviac zamestnaní v našom okolí. Začali sme v našej MŠ, kde sa nám predstavila naša pani kuchárka, pani učiteľka a pani školníčka. V areáli MŠ nám o svojej profesii porozprávali pani kaderníčka a pani nechtárka. Neobišli sme obchod, kde nás čakala pani predavačka. Azda najdlhšie sme sa zdržali na obecnom úrade, kde sa nám predstavil náš pán starosta, pani úradníčky i pani upratovačka. Tam nám pripravili milé prekvapenie i občerstvenie, aby sme mohli pokračovať ďalej v ceste. Neobišli sme ani pani vedúcu pošty a na záver nás prišla pozrieť naša pani riaditeľka. Veru dlhá cesta, ale zvládli sme to. Veľmi ďakujeme všetkým, ktorých sme dnes mohli navštíviť, za Váš čas, ochotu nám o sebe porozprávať, za spoluprácu a budúci rok si to určite zopakujeme. Ďakujeme! ❤️

• 2% Z DANE

pomôžte nám skvalitniť výchovno - vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane. Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%. Finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie výchovno - vzdelávacieho procesu na škole či skvalitnenie vybavenia školy.Potrebné tlačivá nájdete v prílohách alebo u nás na každej triede.

Ďakujeme!